Nejsem žádná spisovatelka, proto mi nevyčítejte, že něco potřebuje opsat... mé příběhy si můžete zkopírovat k sobě do Wordu a přečíst, ale nedávat dál!! Moc prosím o komenty, abych věděla, že má práce za něco stojí. 

Návrat hrdinů - PzK 4 část 3.

30. ledna 2011 v 16:30 | Vaše Eliz |  Můj příběh PzK 4
Další den si Peter hrál s Eliz a přitom si povídali. "Nevím, proč jsi tu nechtěl Willa, Johna a Catherine." řekla Eliz. "Chtěl jsem být s tebou sám," vysvětlil Peter. "Když jsme s nimi, nechováš se jako dcera guvernérky, ale jako dívka, kterou znal můj velký bratr James. Jmenovala se stejně jako ty. Později…" "Moje matka?" přerušila ho Eliz. "Mluvíš o mé matce? Co později? Řekni to, Norringtone!" naléhala a uchopila chlapce za košili. "Později byla obviněna z pirátství." vykoktal Peter. Eliz zděšeně pustila vojenskou košili a na čele jí vyrazil pot. Matka jí říkala, že Jamese Norringtona znala, ale tohle ne. Dívka nechtěla věřit tomu, že je její matka pirátka, i když něco tušila. "Nevěřím ti. Jdi mi z očí. To je příkaz." prskla, zvedla sukni a utíkala domů. Peter nevěděl, co řekl špatně a moc si přál, aby tu James byl a pomohl mu získat Elizino srdce.
Elizabeth stála před obrazem ve svém pokoji. Byl na ní vyobrazen Will a ona ve svatebních šatech. Pohled na ten obraz ženu naplňoval pocitem smutku a štěstí zároveň. Přešla od stěny ke skříni. V ní visely šaty z modrého čínského hedvábí protkávané zlatem a u širokého opasku byl dlouhý meč. Elizabeth se dotkla jeho jílce a trhnutím ho vytáhla. Ucítila, jak se v ní probouzí síla, touha po svobodě, láska k moři a Kapitánovi Holanďana a chuť být na lodi. "Ještě pár let musí uplynout, než řeknu Eliz pravdu." šeptla. Podívala se z okna na moře. "Ach, Wille, můj Kapitáne. Odpusť že máme dceru, ale je statečná jako chlapec. Pirátskou krev nezapře." Elizabeth si často naříkala, že se jí narodila dívka a ne chlapec. Považovala to za svou slabost. Proto se snažila dceru naučit na pirátský styl života. Učení mělo začít až poté, co se setká s Willem. Do pokoje najednou vtrhla udýchaná Eliz. Elizabeth odložila meč do skříně a dcera jí padla do náruče. "Je pravda, co říkal Peter? Že jsi byla obviněna z pirátství?" vypálila Eliz dřív se stihla zadržet. Elizabeth přešla k oknu. "Chtěla jsem ti to říct až budeš velká, ale vidím, že nemá smysl to dál tajit. Tvůj otec, já i ty jsme piráti." prozradila. "Tak proto mám radši běhání po městě a šerm než učení a slušné chování?" chtěla vědět dívka. "Ano. V tvých žilách se mísí šlechtická a pirátská krev. Když jsem byla v tvém věku, byla jsem stejná. Pirátem jsem už 9 let." řekla Elizabeth. Eliz se podívala na zapadající slunce a přemýšlela o tom, co slyšela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí příběh?

ano 56.5% (13)
ujde to 30.4% (7)
ne 13% (3)

Komentáře

1 Džejny Džejny | Web | 1. února 2011 v 19:52 | Reagovat

dobrá časť, len mi tie deti prídu na lásku moc mladé, mohla si im dať viac rokov, ale šak nevadí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama