Nejsem žádná spisovatelka, proto mi nevyčítejte, že něco potřebuje opsat... mé příběhy si můžete zkopírovat k sobě do Wordu a přečíst, ale nedávat dál!! Moc prosím o komenty, abych věděla, že má práce za něco stojí. 

Konec guver. života - PzK 5 část 1.

12. března 2011 v 20:44 | Vaše Eliz |  Můj příběh PzK 5


Bylo krásné letní odpoledne. V Port Royal se už pár dní připravovala svatba. Na hladký průběh dohlížela guvernérka Turnerová s několika lidmi ze služebnictva. V zahradě pod stromem seděli dva lidé a nejevili zájem o přípravy. Byli to snoubenci, guvernérská dcera Eliz a sir* Will. Eliz měla opřenou hlavu o Willovo rameno a drželi se za ruce. "Byla bych ráda, kdyby na svatbu připlul i můj otec." šeptla do ticha, které v zahradě panovalo. "Doufám v to, protože si to zasloužíš." řekl Will. Eliz se usmála. Její otec Will Turner byl sice daleko na moři, ale takovou příležitost si jistě nenechá ujít.
Elizina matka Elizabeth se po vydání posledních příkazů vydala k zátoce. Dvakrát vyslovila jméno Willovy lodě a ta se objevila na obzoru. Kapitán Will vědět, že s ním potřebuje mluvit, takže se během chvilky přesunul z paluby na mělčinu. Elizabeth mu všechno řekla. "Eliz tě tam bude chtít." dodala. "Přece bych tam nemohl chybět! Tím bych dal najevo, že o Eliz nestojím." děsil se Will té představy. "Myslela jsem na to, proto se bude obřad konat blízko moře. Tím tam budeš moct být i ty." řekla Elizabeth a přišla k manželovi blíž. Will jí položil ruku kolem pasu a usmál se. Věděl, že ještě dlouho nebude smět na pevninu, takže mu myšlenka svatby u moře přišla dokonalá.
Konečně přišel ten velký den. Snoubenci se oblékli do svatebního, vše bylo na svém místě a už se blížilo splnění dívčina snu. Eliz stála na molu, když se vedle ní objevil Kapitán Will. Nikdo v dohledu nebyl. Eliz se neznala radostí z toho, že vidí otce. "Otče, tys tady! Já to věděla!" zvolala. "Přece bych nemohl chybět na tvé svatbě, Eliz." usmál se Will. Musel se nějak dotýkat vody, takže se k dceři přiblížil na co nejmenší vzdálenost, ona přiklekla a objali se. V bílých šatech vypadala dívka věru krásně a každý jí to říkal. Pak dorazil i ženich a Will odešel k Elizabeth. Sir Will si svou milovanou Princeznu Eliz vzal za manželku a bylo jim přáno štěstí. "Kéž jste spolu dlouho." přáli lidé. Přítomni byli i přátelé mladého páru. John a Catherine Shakespeareovi. Jediný, kdo chyběl byl Komodor Peter Norrington. Některým to připadalo divné a někomu ne. Zábava byla v nejlepším. Čerství manželé vedli zanícený rozhovor s Kapitánem Bludného Holanďana na téma, které jim bylo velmi blízké: pirátství. "Jednou bychom se měli vrátit na Perlu." říkala právě Elizabeth, která byla vázaná slibem Kapitánu Jacku Sparrowovi a jeho synovi Johnu Teagueovi. "To je pravda, ale zatím ne." namítl mladší Will. "Já bych se ráda vrátila a opět žila jako pirát." řekla Eliz. Přitom se podívala pravé zápěstí. Kryl je proužek látky, který skrýval malé vypálené P. Znak piráta. Než stihl další člen rodiny něco odpovědět, rozletěl se všem nad hlavami poplašný výkřik: "Beckett se vrací!" Eliz se přitiskla k Willovi, který ji ochranářsky položil ruku kolem ramen. "Co se stane teď, otče?" podívala se na Kapitána. "To ani nechtěj vědět. Jistě se jde pomstít." odpověděla místo Willa Elizabeth. Beckett skutečně přišel za úmyslem pomsty. V ruce třímal listiny podepsané samotným králem. Byli to rozsudky smrti pro každého člena Turnerova rodu. Kapitán Will byl Kalypsó odvolán za svou vlastní prací na moři. Nechtěl odejít, ale při pomyšlení, že se stane tím, čím jeho předchůdce, mu naskočila husí kůže a odešel na loď. Ještě rozstřílel jednu nebo dvě lodě, než odplul do své říše. Beckett pokynul hlavou a vojáci se vrhli k Turnerovým. Surově odtrhli Willa od Eliz a spoutali všechny tři členy rodiny. "Lorde Beckette, nejste zde vítán." řekla Elizabeth, když se jí dostal do rány. "To říkáte vy. Já však říkám opak." odsekl Henry. "Tyto listiny podepsané králem mluví jasně. Jste se svou dcerou, slečnou Turnerovou odsouzena k trestu smrti." Eliz se naježila. "Važte slova!" vřískla. "Už ne slečna Turnerová, ale paní Turnerová." Beckett si toho nevšímal a otočil se k davu. "Řekl bych, že tu nikdo nezná celou pravdu o vaší guvernérce." Ošklivě se usmál, přišel k Elizabeth a strhl jí z pravého zápěstí stejný pruh látky, jako měla Eliz. "Hleďte, je to žena obviněna z pir…" nedokončil. Elizabeth využila situace a kopla ho kolenem do rozkroku. Lord se zlomil v pase, pokynul rukou a vojáci držící Willa s Eliz odvedli manžele do vězení.

* když byl Will v Anglii, účasnil se jako chlapec několika výprav s námořníky, kteří často bojovali. Zato, že byl statečný, si od krále zasloužil tento titul
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí příběh?

ano 56.5% (13)
ujde to 30.4% (7)
ne 13% (3)

Komentáře

1 Džejny Džejny | Web | 18. března 2011 v 13:36 | Reagovat

bolo to v pohode, trochu ako vo filme-svadba, potom prišiel Becket, dal ich do väzenia, no uvidíme čo bude ďalej.

2 Kraken Kraken | 18. dubna 2011 v 21:12 | Reagovat

zatím nejlepší díl celé serie. I love my father Will Turner.

Kraken

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama