Nejsem žádná spisovatelka, proto mi nevyčítejte, že něco potřebuje opsat... mé příběhy si můžete zkopírovat k sobě do Wordu a přečíst, ale nedávat dál!! Moc prosím o komenty, abych věděla, že má práce za něco stojí. 

Život s Orlandem část 5.

26. dubna 2011 v 19:43 | Vaše Eliz |  Život s Orlandem
Týdny plynuly dál a Katka nastoupila na střední školu. Hned první den potkala kluka, se kterým kdysi chodila do třídy. Protože se o ní všeobecně vědělo, kdo je, začali jí spolužáci oslovovat Eliz (někdy i Catherine, protože si v angličtině naspala anglickou cedulku). Katka rozdala některým kamarádům pirátská jména a oslovovali se jimi. Orlando si všiml, že musí odjet do Anglie natočit PzK 3. Vzal si s sebou Katčin sešítek se sny. Katka doufala, že režisér Verbinski natočí Piráty přesně tak. Její přání se jí splnilo.
Přišel prosinec roku 2010. Dvojčata se na tenhle měsíc těšila, protože konečně dospěla. Oslava jejich 18. narozenin byla velká a dvojčata dostala spoustu dárků. Protože ještě žil jejich děda, slavil s nimi. Tenkrát řekl, že rodina pochází ze starého šlechtického rodu, a mají tedy modrou krev. Z větší části přetrvává v prvorozených dětech. Katka si usmyslela, že pokud se stane hvězdou, pokusí se získat zpět ztracené dědictví předků.
Ve třetím ročníku si museli studenti OA zvolit, kam půjdou na praxi. Katka si zvolila filmové náklady a odletěla na natáčení PzK. Když spolu s Orlandem přiletěla do Ameriky do LA, jeli do Hollywoodu. Kousek od pobřeží stál krásný zámeček. Katka na něj fascinovaně zírala. Jako z udělání k němu zamířili. "Ten zámeček je můj dárek k tvým osmnáctinám." řekl Orlando. "To jsi nemusel." uhodila ho Katka do ramene ze srandy.
Další den se šlo na natáčení. Orlando odešel do maskérny a Katka zamířila na plac. Režisér ji přijal a Katka se začala zajímat o náklady. Přitom se dívala na okolí. Připravovala se scéna se Sao Fengem. "Tady to máte." vytrhl ji Verbinski ze zamyšlení a dívka se pustila do práce. Jak pracovala, přišla na chybu a upozornila na ni. "Moc vám děkuji, slečno Kůstková. Mohlo dojít k nepříjemnostem." poděkoval režisér. "Tak tohle je Katka?" zeptal se někdo. Dívka uviděla zblízka Johnnyho Deppa alias Jacka Sparrowa. "Myslel sis, že je to Keira?" poklepal si Orli na čelo. "Jsem ráda, že vás mohu konečně poznat." řekla Katka s přízvukem, který všechny ohromil. Nečekali tak dokonalé napodobení americko-anglického přízvuku. Jak si s Johnnym i Orlim povídala, zahrála i kousek 2. dílu Pirátů. To vzbudilo režisérův zájem a nabídl Katce casting na Eliz Turnerovou, dceru Willa a Elizabeth, která se měla objevit v dalších dílech. "Já bych měla hrát v tak úžasném filmu? Vždyť nemám ani maturitu." Katka začala plácat nesmysly. "Uvažujte o této nabídce, Kate." řekl Gore dívce poprvé před ostatními herci jménem.
Katka se po několik dní nebyla schopna rozhodnout. "Copak můžu s nedokončenou ekonomkou hrát v dobrodružném akčňáku?" přemýšlela česky nahlas. "Proslavila bych se, ale mám vlohy pro kancelářskou krysu. Všechno je tak těžké." Takhle uvažovala jen ve volném čase, když se dívala na natáčení, když věděla, že jí nikdo nebude rozumět. "Na Pavla nesmí přijít. Zkazilo by mi to kariéru." Pavel Šíma totiž za Katkou pálil a chtěl získat její lásku. Chodil s Katkou do první i druhé třídy ZŠ a teď i na střední. Nedal na Katčina varování a dál jí nadbíhal. Keira Knightley neviděla ráda na Katčině tváři smutek. Promluvila si s ní a staly se kamarádkami. "Myslíš, že bych měla na ten casting jít?" zeptala se Katka Keiry. "Je to tvoje jedinečná příležitost dostat se blíž k nám." přiblížila jí budoucnost Keira, kdyby tu nabídku vzala.
Casting proběhl podle režisérových představ a Katka tu roli dostala. Stihla ještě natočit pár scén v 3. díle, kde hrála Zelenovousovu sestru. Udělalo se to tak, že se zabírala zezadu a někdy kamera zabrala jen nohy. V červnu odletěla zpátky do Čech, protože musela obhájit seminárku a ukončit školu. Čtvrtý ročník jí vůbec neutíkal, ale když si vzpomněla na svou kariéru, sebrala síly a učila se. Spolu s Klárou jí to uteklo rychle a v květnu složila úspěšně svou maturitu. Měla ji jinou než ostatní, protože se domluvila s ředitelkou. Její maturita se skládala z těžké angličtiny, ekonomiky, účetnictví a matematiky. S maturitním vysvědčením se vysmála spolužákům do očí a rozloučila se s Čechami. "Už se sem nevrátím. A česky mluvit nebudu, proto jsem z češtiny nematurovala." smála se. Někteří protestovali, protože sami zkoušku nezvládli a opravku měli až v srpnu, někteří jí silně záviděli.
Orlando se z úspěšné zkoušky dospělosti své snoubenky radoval. Podle dohody s jejími rodiči nastala ta pravá doba na svatbu a společný život ve dvou. Spolu s Katkou zamířil k rybníku. Tady se zeptal: "Katko, vezmeš si mě?" "Ah, Orli, jak se jen můžeš ptát? Vždyť odpověď znáš. Ano, vezmu si tě." odpověděla Katka. Konečně se provdá za Orlanda. Michaela a Honza to neviděli rádi. Oba ho nesnášeli od doby, co se do něj Katka zamilovala.
Klára byla se setrou v pokoji a připravovala ji na nejkrásnější den v životě. "Jak se cítíš?" zeptala se Klára. "No, ujde to. Víš, že jsme se nemohli dohodnout na svatebním oblečení?" řekla Katka. "No, to mi ani neříkej. V tomhle vedru se tomu vůbec nedivím." "O to nejde. Šlo o to, v čem pudem. Navrhovali jsme klasické šaty, pak pirátské nebo netradiční. Jak vidíš, rozhodli jsme se pro klasické." rozhodila Katka rukama. Stála na stoličce v dlouhých bílých šatech, na rukou měla dlouhé rukavice po lokty a na hlavě měla závoj. "Ty zlaté hodinky dokonale ladí se vším ostatním. Odkud je máš?" podivila se. "Dal mi je Orlando v den, kdy mě požádal o ruku." natáhla Katka k sestře ruku. Přede dveřmi stál kočár se čtyřspřežím. Dvojčata nastoupila a kočár odjel k rybníku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama