Nejsem žádná spisovatelka, proto mi nevyčítejte, že něco potřebuje opsat... mé příběhy si můžete zkopírovat k sobě do Wordu a přečíst, ale nedávat dál!! Moc prosím o komenty, abych věděla, že má práce za něco stojí. 

Život s Orlandem část 7.

30. dubna 2011 v 20:55 | Vaše Eliz |  Život s Orlandem
Bylo to už pár let co si Katka hrdě říkala paní Bloomová, ale nesnášela své druhé jméno. Rozhodla se, že si ho změní. Vzpomněla si na svou nejlepší kámošku ze střední, na Lucku. "Už to mám. Mohla bych spojit 4 jména v jedno. Své, kámoščino, dívky, které jsem dala život a manželovo. Tedy Katka Lucka Elizabeth Bloomová.!" zatleskala si a běžela vše vyřídit, aby si tak mohla říkat.
Ve stejném složení se natočili i Piráti z Karibiku 5 a znamenal úplný konec pirátského dobrodružství. To ještě nikdo netušil, že se Will Turner, který hrál Willa (Elizina kamaráda a později manžela), oženil s Keirou a nyní spolu mají syna. Podle tradice dostal otcovo jméno a přátelé jim přáli štěstí. Chlapec se narodil uprostřed natáčení, takže za Keiru musela hrát náhradnice. Katka a Orli se už nemohli dočkat vlastních dětí, ale řekli si, že ještě mají čas. Nejdřív po Katčiných 25. narozeninách. A ty se velmi rychle blížily. Katka už nechtěla na nic čekat. V průběhu hlavních prázdnin konečně zjistila, že bude mít dítě a byla moc šťastná.
Jednoho dubnového dne se v novinách objevil článek, kde stálo, že se Orlandovi a Katce narodil syn. Dali mu jméno Harry William John Bloom. Harry byl pravý syn svého otce a matky. Po otci zdědil kudrnaté hnědé vlasy, vlohy pro herectví. Po matce měl šikovné ruce a zelenomodré oči, což všechny udivovalo, protože Katka měla oči hnědé. Mozek si původní barvu pamatoval a předal ji Harrymu.
Katce a Orlandovi se 15. 9. 2021 narodila dcera Jana Elizabeth Šárka Bloomová. Měla dlouhé husté hnědé vlasy, hnědé oči a vlohy pro chemii. Stejně jako Harry měla vlohy pro herectví. Své rodiče a bratra měla ráda.
Katka se ze svých dětí těšila. "Matka mi do výchovy mluvit nebude. Vypěstuji v dětech nenávist k ní a bude to oprávněný. Vždyť se mě chtěla zbavit už několikrát. Napřed před mým narozením a pak po něm. A hlavně, v Harrym žije odkaz rodu Kostků." přemýšlela nahlas.
Asi týden potom, co Harry nastoupil do školy, jí přišel dopis. "To snad né!?!" zhrozila se. "Co se děje?" zeptal se Orlando. "Mám hned teď odletět do Jižní Ameriky na 2 roky. I s dětmi. Mám tam točit nějaký film a představitelka hl. role onemocněla boreliózou." řekla. "A co je na tom špatného?" podivil se Orlando. "Bojím se, že až přijedu zpátky, už tu nebudete. Moc se o tebe bojím." Katce se podlomily nohy a dosedla na podlahu. Orlando si sedl k ní a objal ji. "Nemusíš se bát. Vždyť mě znáš. Umím si poradit v jakékoli situaci." Katka nic neřekla, objala ho a rozplakala se. Nakonec se přece jen Orlandovi povedlo Katku přesvědčit, aby jela.
Film se jmenoval Princeznou snadno a rychle a byla to pohádka. Jana a Harry měli hrát vesničany v království, kterému vládne bezdětná královna vdova. Spolu s nimi tam byl i Will Turner, syn Keiry Knightley. Janě se Will zalíbil. Věděla, že budou dobří kamarádi. Keira s radostí sledovala, jak Will hraje svou roli chlapce, kterého si vezme do péče král sousedního království. Jana právě měla přijít na zámek domácího království. Královnu hrála právě Katka, takže Janě nedělalo problém hrát. Během pobytu v Montevideu se dětem stýskalo po otci a to nejvíc v době Vánoc a narozenin. "Já vím, že se vám stýská. Ale musíme to vydržet. To odloučení je nutné, kvůli našemu soustředění." vysvětlila jim Katka, které Orlando taky chyběl.
Dva roky utekly jako voda a byl čas vrátit se do Anglie. V letadle seděla paní Katka Bloomová s dcerou Janou a synem Harrym, kteří spali. Katka se koukala z okýnka a uviděla letiště v Londýně. "Už jsme doma." Na letišti už čekal Orlando. Když Katka s dětmi vystoupila, běžel jim naproti. Katka padla Orlandovi kolem krku a zatočili se. "Orli, lásko, tolik se mi stýskalo." "Jsem rád, že jsi zpátky, Kate." řekl. Postavil ji na zem a políbili se. Všichni nasedli do auta a odjeli. V autě pak Katka začala vyprávět, jaké to bylo v Americe, a Jana ji sem tam doplnila.
Po pár dnech došel Orlandovi mail od Kiki. "Zámeček rodu Kostků je v ohrožení. Myslím že je načase, aby Katka splnila svůj slib, který dala dědovi o svých patnáctinách." psala. Katce se vůbec nechtělo do Čech, protože by to znamenalo navštívit rodiče. "Ale mohla by to být i sranda, jet za rodiči. Děti neumí češtinu, takže nebudou matce rozumět." usmála se.
Návštěva byla vskutku zábavná. Když Katka zazvonila, otevřel jí Luboš. Ještě předtím řekla Katka Janě a Harrymu, že s těmi lidmi bude mluvit cizí řečí, aby se nedivili. "Ahoj tati." pozdravila lámanou češtinou. Skoro ji už zapomněla, jak mluvila skoro 17 let jen anglicky. Všichni vešli dovnitř a Luboš došel pro Míšu. "Katko, měla jsi napsat, že přijedeš!" zvolala, když dceru uviděla. "Neměla jsem čas." odbyla ji Katka. Pohlédla na děti. Harry a Jana se drželi za ruce a byli těsně u sebe. "Myslím, že bych ti měla představit své děti. Tohle je Harry a tohle Jana." řekla. Michaela tomu nemohla uvěřit, že je to už tak dávno, co bylo Katce 19. "Kolik vám je let?" zeptala se Harryho. Chlapec na ni zazíral a podíval se na otce. "Co to ta ženská říkala, tati?" zeptal se. Orlando ještě češtinu natolik ovládal, že to dokázal přeložit a synovi odpovědět. "Aha! Je mi skoro 9." odpověděl Harry na Míšinu otázku. Číslice ještě Michaela ovládala. "Jana se mladší o 2 roky. Je jí tedy skoro 7." řekla Katka, aby se matka neptala. "Ta paní je divná. Vůbec se mi nelíbí." otočila se Jana na bratra. "Mě taky ne. Ale všiml jsem si, že se mamince podobá." přisvědčil Harry. Protože byl večer, rozešli se do pokojů, ale Michaela Katku zdržela. "S Čechami to jde z kopce. Čeština se už tak moc nepoužívá a úřady ovládá angličtina. Historie se opakuje. Kdysi to byla němčina, dneska angličtina." posteskla si. "To je snad dobře, ne? Aspoň se tu líp domluvím. Stejně mě čeština pěkně štvala." smála se Katka. "Jenže JÁ se tu už skoro nedomluvím! Musím si všechno nechávat překládat. Dělá to pro mně Klára." prskla Míša. "Proč ti to nedělá Honza? To už se na tebe taky vyštval?" bavila se Katka. "Honza je zaneprázdněn. Pořád je někde na cestách. Dokonce se rozvedl s Kiki, tvou kamarádkou a nechal jí na krku 2 děti." "To je idiot. Chudák Kiki." posteskla si Katka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama