Nejsem žádná spisovatelka, proto mi nevyčítejte, že něco potřebuje opsat... mé příběhy si můžete zkopírovat k sobě do Wordu a přečíst, ale nedávat dál!! Moc prosím o komenty, abych věděla, že má práce za něco stojí. 

Život s Orlandem část 10.

5. května 2011 v 19:33 | Vaše Eliz |  Život s Orlandem
Katce táhlo na 66 rok. Byl červen a ona se procházela s Orlandem a Harrym. Náhle se ozval výstřel a Katka zalapala po dechu. Malá kulka jí proletěla kůží, masem a plicí. Katka se zhroutila, Orlando ji objal a Harry se pustil za vrahem své matky. Orlando cítil mezi svými prsty krev. Byla to krev jeho Katky, krev jeho srdce. Katčina ústa se začala plnit krví. Věděla, že je pozdě volat sanitku nebo o pomoc, protože věděla, že umírá. Celý život jí proběhl před očima. "Katko, podívej se na mě. Neodcházej mi." slyšela jakoby z dálky Orlandův hlas. Otevřela oči. Orlando ji objímal a hladil po vlasech. V jeho očích se třpytily slzy. "Orlando. Polib mě, prosím. Naposledy." vypravila ze sebe Katka ztěžka. Orlando ji políbil tak něžně, jak jen dokázal. Katka sebrala poslední síly a dotkla se jeho tváře. "Děti... dej pozor na děti. Jsou naší nadějí." šeptala. "Neumírej mi v náručí, lásko." prosil ji. "Miluji... tě... Orlando." řekla už skoro neslyšně Katka a s Orlandovým jménem na rtech vydechla naposledy. Harry přiběhl se zakrváceným mečem a naskytl se mu příšerný obrázek. Otec klečel na ulici a tiskl k sobě matčino tělo. Okolo nich bylo kvantum krve. "Mami, né!" křikl a chtěl si k ní kleknout. Orlando položil Katku na ulici a zastavil ho. "Harry, už nejde pomoct. Je pozdě. Opustila nás." řekl. Harrymu vytryskly slzy lítosti. Ztráta matky pro něj znamenala ztrátu dětství.
Orlando vystrojil Katce pohřeb jak pro královnu. "Píše se 14. 6. 2058. V tento den je má matka, Katka Bloomová zastřelena a umírá v otcově náručí s jeho jménem na rtech." zapsala si Jana do deníčku. Pohřeb trval asi 2,5 hodiny. Když se hrály úvodní písničky, zazněla i jedna zvláštní. Byla to Pirátská hymna, kterou nazpívala právě Katka. Hymna byla celá a v Katčině podání krásná. Vždyť Katka měla krásný hlas.
Přišel červenec. Harry čekal na otce se snídaní. Když se dlouho neukazoval, šel se Harry podívat, kde je. Orlando ležel na posteli bledý jako stěna. Byl už více jak 4 hodiny mrtvý. Marně se ho Harry pokusil vzbudit. Jana položila bratrovi ruku na rameno, odvedla ho z pokoje a řekla: "Zůstali jsme už sami. Nic nevrátí mrtvým život, to víš, ale ty, kt. jsme milovali, zůstanou navždy v nás. Tady." špitla a položila mu dlaň na srdce. Jak vlastně Orlando, nejlepší herec první poloviny 21. století zemřel? Utrápil se.
Katka se probudila a zjistila, že leží v bíle potažené posteli s nebesy. Vstala a přešla k zrcadlu. Jakmile se do něj podívala, musela si zacpat ústa, aby přestala křičet. Uviděla sama sebe ani o den starší než 15 let. Oblečena byla do zlatých šatů. Někdo zaklepal. "Dále." svolila Katka. Do pokoje vešla dívka. "Dobré ráno, slečno. Vítejte u nás." řekla s úklonou. "Kde to jsem?" zeptala se Katka. "Přece v Ráji, slečno." odpověděla dívka. "Zde jsou vaše šaty." Katka si šaty vzala a zjistila, že na zádech jsou dva otvory. "K čemu slouží?" podivila se. "Jsou na křídla." "COŽE?!?" "Ano, na křidýlka. Podívejte se." řekla dívka a postavila za Katku velké zrcadlo. "Můj ty bože!" zvolala Katka. Vskutku měla na zádech malá lesklá křidýlka. "Jak se vlastně jmenuješ?" obrátila se na dívku. "Lucka, má paní." představila se. "Promiňte, někdo mě volá." omluvila se a odešla. Po chvíli přišla jiná dívka, Eliška se jmenovala, a upletla Katce krásný copánek. Potom jí pomohla do šatů.
Lucka přišla zpět do pokoje, když už byla Katka ustrojená. Eliška odešla a Lucka pověsila Katce na krk medailon, o kterém Katka nevěděla. "Slečno, někdo vás chce vidět." oznámila na cestě pryč. "Ať jde dál." řekla Katka a do pokoje vstoupil chlapec. Katka se otočila a stačil jí jediný pohled na to, aby ho poznala. "ORLANDO!" vykřikla. "KATKO!" zvolal. Rozeběhli si naproti, padli si do náručí a políbili se. Orlando se změnil. Vlasy měl opět kaštanově hnědé, oči mu zbystřely, zářily v nich jiskřičky a pod nosem měl knírek. Přesně tak vypadal před 50 lety. Nebyl ani o den starší než 25 let. Katka nejen že omládla, ale i její vlasy měly zpět svou krásnou hnědou barvu. Oba měli své snubní prsteny a na krku medailonek. Na nich bylo srdce a pirátská lebka. Znamenalo to, že si byli souzeni (srdce) a prožili mládí jako piráti (lebka). V pokoji hořely svíčky a světlo se odráželo od Orlandových a Katčiných křidýlek. "Budeme spolu už navždy; do skonání světa." pomysleli si šťastně. Neměli ani tušení, že se zrodilo nové souhvězdí blíženců: Blíženci 2 - Orlando a Katka.
Toto souhvězdí visí dodnes nad domkem č. 619 v Květnici a je nejzářivější na obloze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama