Nejsem žádná spisovatelka, proto mi nevyčítejte, že něco potřebuje opsat... mé příběhy si můžete zkopírovat k sobě do Wordu a přečíst, ale nedávat dál!! Moc prosím o komenty, abych věděla, že má práce za něco stojí. 

Život s Orlandem část 8.

2. května 2011 v 20:53 | Vaše Eliz |  Život s Orlandem
Několik dalších dní se Katka dohadovala s úřady o navrácení dědictví rodu. "Mám na něj právo, jako jedna z posledních žijících přímých potomků!" argumentovala. Několikrát to už vypadalo, že spor prohraje, ale nakonec se vše našlo. Úředníci museli přiznat, že Katka mluvila pravdu a dědictví jí bylo navráceno. Mělo to jednu podmínku. Musela zámeček znovuotevřít.
Bloomovi jeli na Šumavu pár dní před slavnostním předávání zámečku. Zrovna jeli po dálnici kolem města, když se ozvaly výstřely. "AUU! Do prdele." křikla Katka, protože ji zasáhla kulka do ramene. U auta se objevil zamaskovaný muž a bodl Harryho do prsou kapesním nožem. Sotvaže Harry uviděl krev, ve mdlobách se skácel. Orlando na nic nečekal, hmátl po muži a strhl mu masku. Nebyl to nikdo jiný nežli Šanda. "Jakube?" zhrozila se Katka. "Ty mrcho. Zabiju tě!" prskl Šanda. V tu chvíli jeli kolem Marek a Klára. Marek se na Šandu vrhl, ale než dopadl, stačil ještě Šanda bodnout Orlanda. V Katce se zastavilo srdce. Jakub upustil nůž z ruky, když mu ji Marek málem zlomil, Katka se po noži natáhla a pokusila se Šandu zranit. Jakub ji uhodil a Katka si na víc nevzpomínala. Klára se dostala do sestřina auta a zavolala sanitky.
Jana se celou dobu třásla v tetině náručí. Klára se o sestru hodně bála. Bála se i o Orlanda a Harryho. Katka byla v bezvědomí pouze jeden den. Když už mohla chodit, což bylo za dva dny, šla se hned podívat na Orlanda. Katce tekly slzy proudem. Věděla, co má udělat. Sedla si k němu, vzala ho za pravou ruku a chvíli se na něj dívala. Pak se sklonila a políbila ho na rty. Orlando otevřel své hnědé oči až po 2 minutách. "Katko." vydechl. Katka utřela slzy a pokusila se usmát. Orlando se na ni podíval, ona mu ponořila prsty do vlasů, pohladila ho po tváři a začali se líbat.
Na slavností předávání zámečku dorazili včas. Kvůli tomu incidentu se termín posunul. Dorazila i Kiki s dětmi. Katka byla nadšena. Právě ji si zvolila, aby v zámečku bydlela, protože jinak bojovala nadarmo. Kiki se velice ráda ujala té cti a přijala i titul šlechtičny.
Všichni proplouvali životem v klidu a pohodě. Přišel prosinec a rychle se blížilo 14., den, kdy Katka slaví narozeniny. Orlando jí dal nečekaný dárek: malé štěňátko zlatého retrývra. Katka byla nadšená. Retrývra měla už jako malá holka a cítila k tomuto plemeni lásku. "Orlando, to jsi nemusel." řekla a na hlase jí bylo znát, že to myslí v dobrém. "Já vím, že jsem nemusel. Já jsem chtěl." odpověděl Orlando. Od Harryho dostala pěkné přání a Jana jí dala krásný náhrdelník. "Je z pravých perel." usmála se Jana.
Ráno se Jana probudila a v bytě bylo nezvykle ticho. Vstala tedy a položila si na kolena svůj notebook, kt. býval její mamky. Otevřela okno pro DVD a odklikla Pokračovat v přehrávání. Jaké bylo její překvapení, když se místo Princezny ze mlejna ukázali Piráti z Karibiku 4. Jana Pirátům nijak moc nefandila, ale když uviděla v roli guvernéra Willa Turnera svého otce a v roli jeho dcery Eliz Turnerové svou matku, něco se v ní zlomilo a začala jim fandit. Hned najela na titulky. Našla tam jména jako Johnny Depp, Geoffrey Rush, Keira Knightley, Orlando Bloom a Catherine Bloom.
Jana se přihnala domů, uložila kolo a vyběhla do pokoje. Sedla si ke stolu a otevřela časopis, kt. si před chvílí koupila. "My Goodness!" vykřikla. Uvnitř čísla byla letenka do Anglie na autogramiádu Nicolase Cooka a 3 jeho fotky. "Já chci do Anglie." zatoužila. "To myslíš vážně? Víš, kolik by to stálo?" ozval se známý hlas. Jana se otočila a spatřila svou mamku. Katka přešla ke stolu a vzala letenku do ruky. "Je pravá." vydechla. "Můžu tedy letět? Prosím." zaprosila Jana. Mamka se na ni podívala, odhrnula si vlasy z obličeje a usmála se. "Poletíme všichni. Stejně by jsme tam museli." řekla Katka a úsměv jí malinko povadl.
Nastal den odletu. Jana se neklidně vrtěla na sedačce. "Už za několik hodin uvidím Nicka. Já se tak těším." svěřovala se Harrymu. "Můžeš zmlknout? Fakt mi s tím lezeš na nervy." vrčel Harry a vytáhl si z uší sluchátka. "Jsi hnusnej." prskla Jana a otočila se k němu zády.
Nick podepisoval své fotky a roztomile se na své fanynky usmíval. Neodmítl ani společné focení. Jana si nechala podepsat fotku a ještě se s ním vyfotila. Nick si všiml Orlanda. "Pane, nejste vy Orlando Bloom?" oslovil ho. "Ano, to jsem." připustil Orli. "Ah, rád vás poznávám." podal mu Nick ruku. Orlando ji stiskl. Jana vše viděla a hřálo ji u srdce. Kolem ní se protáhl chlapec, který chtěl podpis jejího otce a matky. Jana na něj chvíli upírala oči. Konečně se na ni otočil. Vyšli spolu ven a zastavili se za rohem. "Kdo jsi?" zeptala se. "Jsem Will Turner." představil se chlapec. "A já Jana Bloomová." oplatila dívka. Willovi to došlo dřív. "Jane, vždyť se známe. Hráli jsem spolu v té pohádce. Je tomu už takových 7 nebo 8 let." "Pane na nebi! To snad není ani možný. Hodně ses za tu dobu změnil." podivila se. "Kde jsme byli, když naši měli koncert?" položil Will řečnickou otázku. "To kdybych věděla." usmála se Jana. Will byl o dobrých 5 let starší a bylo mu už 19. Když teď Janu viděl, uvědomil si jak je krásná.
Janě se po setkání s Willem vůbec nechtělo odletět z Anglie zpátky do Ameriky. Bylo jí jasné, že ho miluje, ale byla nezletilá. "Umím čekat. Až nastane pravá doba, budeme spolu. Slibuju ti to." slíbil Will. Jana mu padla kolem krku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama