Nejsem žádná spisovatelka, proto mi nevyčítejte, že něco potřebuje opsat... mé příběhy si můžete zkopírovat k sobě do Wordu a přečíst, ale nedávat dál!! Moc prosím o komenty, abych věděla, že má práce za něco stojí. 

Život s Orlandem část 9.

3. května 2011 v 9:16 | Vaše Eliz |  Život s Orlandem
Přešlo několik měsíců a za dveřmi byly jarní prázdniny. Na horách bylo krásně. Katka se v duchu vrátila do doby svého dětství. Tu jí něco přistálo na rameni. Byla to velká sněhová koule. Ozval se výbuch smíchu a ten smích Katka stoprocentně poznala. Za ní nestál nikdo jiný nežli Orlando. Katka náhle v sobě pocítila malou nenávist. Podtrhla Orlandovi nohy a Orli dopadl po zádech do sněhu. Katka na něj skočila a už se kutáleli ze svahu. Když se konečně zastavili, byli celí od sněhu. Během dvou dnů na to zapomněli a vyrazili na lyže.
Po příjezdu z hor domů začal Michal s Janou chodit a nijak se nesnažil zakrýt to, že je jeho sestřenice. "Prosim tě, vždyť Harry chodí s Aničkou a to je taky vaše sestřenice." vysvětloval Michal. "Já vím." vzdechla Jana. "Čau Jano." ozvalo se za ní dvojhlasně. "Čus Harry, ahoj Ani. Co tu děláte?" zeptala se Jana. "Jen se procházíme." řekl Harry. "Jak se vede?" "No, jde to." odpověděla Jana.
Johnny seděl v zákulisí. Byl už hodně starý a nebyl si jist, zda dnešní koncert Karibínů dá. Na jeviště nakonec přišel. Koncert byl jako vždy úžasný. Po skončení poslední písně se Johnnymu zastavilo srdce a složil se. Byl převezen do nemocnice a po dvou dnech za přítomnosti své ženy Vanessy Paradise, dětí a ostatních členů skupiny zemřel.
Čas plynul a Harrymu bylo už málem 20 let. Své city k Aničce dal jasně najevo a vzal si ji. Skoro po roce se jim narodil syn. Dali mu jméno Flynn Jack Marcus Bloom. Jenže co čert nechtěl, na Katčina otce byl v té době spáchán atentát, který přežil. Protože Čechy patřily pod Anglii a udělali to Němci, vypukla 3. světová válka. Najímali se lidé do námořnictva, jelikož měli Němci silné loďstvo. Orlando, Katka, Harry, Jana a Will s Keirou a Willem narukovali do námořnictva, ale na svou vlastní loď - Bludného Holanďana. Do toho všeho se převlékli do svých kostýmů (ten, kdo je měl). Jediný, kdo chyběl, byl Johnny Depp, protože už asi 2 roky nežil. Zbylí Karibíni si oblékli svoje pirátské kostýmy a podle toho se i upravili. Orlando měl v jedné malé skříňce dokonce jizvu Kapitána Willa, kterou si připevnil na prsa. Pod paruku si ukryl své už blednoucí vlasy a připevnil si i Willův knír a bradku. Pak se už s ostatními oslovoval pirátskými jmény. Válka trvala snad 3 roky. Během válčení se podařilo Holanďanovi zničit loď, na které se plavil Honza, Katčin bratr. Honza se zachránil a stanul před sestrou. "Přece mě nezabiješ. Nemáš na to." šklebil se. "To si myslíš ty. Jenže já jsem přece jen lepší než ty. Uznej to a zachráníš si život." prskla Katka. "Nikdy." ohrnul Honza nos. Katka bez kapky lítosti nenáviděného bratra probodla a dívala se, jak umírá. Když skonal, Katka vydala vítězný křik. Honza byl Kapitánem nepřátelských vojsk a ty teď neměly velení. S německou armádou to šlo ke dnu. Po třech letech bojování se podepsala mírová smlouva. Němci měli být podle ní zničeni a státy mluvící němčinou rozděleny mezi okolní státy.
Po příchodu z války domů odevzdali Karibíni kostýmy a Holanďana zpátky do muzea a jejich život se vrátil do svých kolejí. Will se konečně odhodlal a požádal Janu o ruku. "Jane, vezmeš si mě?" "Oh, Wille, ty víš, jak moc tě miluju, ale je tu jeden problém. Jsem zasnoubená s Michalem." zesmutněla Jana. "Není on náhodou tvůj bratranec?" podivil se Will. "Je, ale teta na našem svazku trvá. Prý to pomůže zesílit postavení její rodiny." prskala Jana.
Po půl roce od svatby musel Michal na dlouho do Asie. Will jásal. Jana totiž žila na zámečku na Šumavě, takže ji vylákal do Polska. Will to měl promyšlené. Michal měl být v Asii snad 3 roky a to mu hrálo do karet. Jana pořád Willa milovala, takže na jeho plán přistoupila. Spočíval v tom, že s ním bude mít rodinu a až Michal zemře, prohlásí se jejich manželství za neplatné. "Je to dokonalý plán, miláčku." rozplývala se Jana. Do roka porodila syna a pojmenovala ho Will, podle tradice rodu. Štěstí těm třem přálo. Michala zdrželi ještě na půl roku a tak se Will s Jane mohli věnovat sobě. Zrušili předávání jmen dívkám po matce, Jana několikrát vystoupila v divadle a chystala se hlavně jít zpátky do Ameriky. Will tedy musel dál vychovat syna sám. Vlastně tak sám nato nebyl. Keira a Will mu pomohli a Jane jim byla vděčná.
Luboš a Michaela už byli hodně staří. Jednou usnuli a už se neprobudili (10. 3. 2046). Nechali po sobě závěť, kterou napsali už před rokem. Zemřeli ve věku 78 a 73 let. Katky se smrt rodičů příliš nedotkla.
Katka a Orlando spolu žili už 44 let počítaje od doby, kdy se seznámili. Prožili spolu krásná léta dětství, dospělosti plná lásky. Museli však chtě nechtě zestárnout. Zběleli jim vlasy a odešli do důchodu.
Michal s Janou a dcerou Klárou žil docela spokojeně. Nevěděl o slibu, který Jana dala Willovi před odletem. Jeho slabostí byla láska k motorkám. Jak to tak u motorkářů chodí, při jedné jízdě do práce se vyboural a podlehl zraněním. Kiki se z toho složila a byla by si vzala život, kdyby ji v tom Katka nezabránila. "Musíš žít dál. Žij pro Kláru." přemlouvala ji Katka. Kiki nakonec žila dalších 10 let. Jane počkala pár týdnů a napsala Willovi dopis, ve kterém mu sdělovala svou volnost.
Do roka se Jana znovu provdala, tentokrát z velké lásky. Konečně byla skutečně šťastná. Její dcera Klára se musela přejmenovat. Dostala jméno Elizabeth Katka Turnerová. Keira a Orlando měli ze svatby svých dětí radost, protože se jim tím splnil sen. "Když ne my, tak oni." řekla Keira. Orlando se na ni usmál. "Jane musí Willa hodně milovat. Tak jako já tebe kdysi. Jejich láska se vyplnila."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama